NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY

Povídání o dětských knížkách, ukázky ilustrací, poslech krátkých textů s hádankami a ještě více si pro děti každoročně připraví knihovnice a spisovatelka L. Lanczová. Děti se také dozví, k čemu knihovna slouží, jak se ke knihám chovat... Na další návštěvu už můžou vyrazit se svými rodiči a vybrat si společně knížku, která je při návštěvě knihovny zaujala.
KDY: ÚTERÝ   21.3.
KDO: KUŘÁTKA

VYNÁŠENÍ MORANY

Připomeneme si prastarý očistný rituál, kterým se rozloučíme se zimním obdobím a přivítáme jaro. Tuto jarní lidovou tradici nám předvedou žáci a učitelky základní školy.

KDY: 20. BŘEZNA
KDO: RYBIČKY, ŽABKY, VČELKY

PROJEKTOVÝ DEN - Logické hry II

MALÁ DIGITÁLNÍ UNIVERZITA
Program pro děti vedený odborně proškoleným lektorem společnosti Malá technika z.ú. zaměřený na oblast digitální gramotnosti:
KDY: STŘEDA 10. DUBNA
KDO: RYBIČKY, ŽABKY

UKLIĎME ČESKO!

Ukliďme Česko! je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Uklidit Česko může každý. Přidej se k nám a společně ukliďme kousek přírody v okolí našeho města.
KDY: 23. DUBNA
V KOLIK: v 9,00 hod. vyrážíme od MŠ
KDO: RYBIČKY, ŽABKY, VČELKY, žáci a učitelky ZŠ, dobrovolníci
CO POTŘEBUJEME:
rukavice, oblečení, které můžeme umazat, nepromokavé boty

PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE A PEDAGOGY

Jak se chovat, abychom ze svého dítěte nevychovali agresora nebo oběť? Které naše rodičovské zásahy dítěti prospějí a čím mu (v dobré víře) ve výsledku můžeme udělat problém? Jak se zachovat, když nás dítě „testuje“? … To vše a mnoho dalšího se dozvíte na přednášce uznávaného odborníka, PaedDr. Zdeňka Martínka, pedagoga, dětského psychologa a etopeda.

ZÁPIS DO MŠ SLAVONICE 2024-2025

Termín zápisu v Mateřské škole Slavonice: PÁTEK 10. KVĚTNA

Další informace najdete ZDE

DIVADLO ŠUS

Loutková pohádka BARBUCHA na motivy Vladislava Vančury o medvědáři jménem Kuba Kubikula, kterého doprovází medvídek Kubula, velký neposeda a mlsoun.
KDY: STŘEDA 15. KVĚTNA
KDO: VŠECHNY TŘÍDY
KDE: VE ŠKOLCE

ZDRAVÍ DĚTEM

Projekt rozdělený do několika dílčích programů podle věku dětí
PÁTEK 17. KVĚTNA
STAŇ SE HRDINOU /
Rybičky, Žabky
ZVÍŘÁTKA Z KOUZELNÉHO LESA / Včelky, Kuřátka, Ovečky
STŘEDA 5. ČERVNA
ZDRAVÍK A JEDLÍK POZNÁVAJÍ PŘÍRODU / Rybičky, Žabky

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA

Z cyklu projektových dnů proběhne v MŠ první část: JARO, LÉTO
Hrazeno z projektu MAP Dačice IV.

KDY: 22. KVĚTNA
KDE: ve školce

Ochrana zdraví dětí i zaměstnanců školy

Dítě může být přijato do MŠ pouze bez akutních zdravotních potíží (rýma, kašel, teplota, zánět očí, opary, bolest břicha…). Pokud se příznaky projeví během dne, kontaktuje učitelka zákonného zástupce a informuje ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí dítěte z MŠ.
Dítě po nemoci může do školky a do kolektivu jen když je zcela zdravé, doléčené a v kondici, aby zvládlo denní režim školy.
Učitelky a personál MŠ tráví s Vašimi dětmi 10 hodiny denně. Musíme chránit také jejich zdraví. Žádáme proto rodiče o ZODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP a ohleduplnost ke zdraví všech osob přítomných v MŠ.

Organizace školního roku

Školní rok 2023-2024Školní rok 2023-2024