Login

Naučná stezka

Učíme se v přírodě

Učíme se v přírodě
Velká část naší vzdělávací nabídky je zaměřená na poznávání a ochranu přírody. V minulých letech podpořil aktivity školy v této oblasti grant získaný z rozvojového programu MŠMT - Podpora EVVO na školách.
V rámci tohoto projektu jsme mimo jiné ve spolupráci s odborníky v oblasti EVVO, s dětmi a jejich rodiči zbudovali na zahradě školy výchovně-vzdělávací koutky - bylinkovou zahrádku, babiččin záhon, koutek se samorosty, hmyzí hotel a v blízkém okolí města jsme zmapovali a vyznačili naučnou přírodovědnou stezku.
Naučná stezka prochází různými přírodními lokalitami - pole, louky, okolí vodních zdrojů, les. Příroda i její části přenesené do zahrady umožňují prožitkové učení dětí, prohlubování jejich vědomostí, rozvíjení dětských schopností a získávání nových dovedností.
O přírodních zajímavostech a jednotlivých zastavení informuje návštěvníky stezky orientační tabule a sloupy s krátkými popisky v češtině a němčině. Informace můžete získat také v našem malém kapesním průvodci.

Průvodce naučnou stezkou

Kapesní průvodce po naučné stezceKapesní průvodce po naučné stezce

Jak na to:

Chcete si vytvořit malého kapesního průvodce?
Dejte si tisk - 4 stránky na list v pořadí 6, 1, 7, 8  a na druhou stranu stránky 2, 3, 4, 5.
Pak si jej složte nejdříve na výšku, potom na šířku.

Jaro ožívá

Naše mateřská škola se každoročně zapojuje do projektu Jaro ožívá. Jde o mezinárodní projekt povzbuzující nejen děti k pozorování a ochraně stěhovavých ptáků i celé přírody. Zapojit se můžete i vy. Více informací najdete na http://www.springalive.net/cs-cz

Objevujeme tajemství přírody

Pobyt v přírodě děti obohacuje ve všech možných směrech. U dětí se rozvijí hrubá i jemná motorika, představivost, fantazie, děti vnímají proměny přírody v koloběhu ročních období. Příroda poskytuje dětem relaxaci, působí příznivě na zklidnění hyperaktivních dětí, rozvíjí sociální vztahy mezi dětmi. Je inspirací pro tvořivou dětskou hru. Dává nám spoustu podnětů pro bádání a experimentování.

Nástěnka

Co nás čeká...

obrázek
Plánované aktivity, aktuální informace rodičům

Novinky

Projekt Od 0 do 99

obrázek

Klokanovy školky

obrázek

Projekt BIG ATCZ5

obrázek
Seznamování s němčinou

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Voňavá tajemství

obrázek
Metodická publikace nejen pro učitele
Mateřská škola Slavonice
Brněnská 200
tel. 384 493 118
návrhy školní dekorace:
akademická malířka Zuzana Krajčovičová
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign