Čtecí vlak VI. - Od 0 do 99

Kobylka Karolínka; Jan Machač

Ve třídě připravujeme židličky a promítací plátno a děti už vědí: „ Babičky a dědové přijdou číst.“ Příběh o kobylce Karolínce a jejích kamarádech nám tentokrát předčítali manželé Horáčkovi.

Po pohádkách vždy následují další společné aktivity – zpíváme a tančíme, recitujeme, hrajeme hry nebo kreslíme obrázky k pohádkám, které nám senioři předčítají. Za to, že nám věnují svůj čas a pomáhají tak budovat pěkné mezigenerační vztahy, patří všem těmto aktivním babičkám a dědečkům velké poděkování.

V naší školce čteme dětem každý den. Pohádka po obědě patří ke každodenním rituálům. Jednou týdně přicházejí číst našim předškolákům také školáci ze základní školy. Je radost sledovat malé čtenáře, jak se v průběhu roku stále zlepšují, i posluchače, kteří jim tiše a s napětím naslouchají.

Fond malých projektů Rakousko - Česká republika, Program Interreg V-A Rakousko - Česká republika.