Den dětí s Lesy ČR

Zaměstnanci Lesní správy Český Rudolec a několik ochotných maminek – tentokrát v rolích indiánských žen – pro děti připravili dopoledne plné her a soutěžení. Poznávali jsme běžné druhy zvířat, stromů a hmyzu, které můžeme vidět v našich lesích, „čistili“ jsme les od odpadků a předmětů, které tam nemají co dělat. Při střelbě z luku a vzduchovky, při „lovu“ lesní zvěře, házení oříšků veverce Pizizubce (hod na cíl), rybolovu a hře „ruské kuželky“ jsme si vyzkoušeli, nakolik máme pevnou ruku a dobrou mušku. K svačince jsme dostali pohádkově usmažené koblížky. Čekání na vyhlášení výsledků nám krásně uteklo při opékání a pojídání buřtíků. Vítězové dostali diplomy, medaile a drobné ceny, ostatní účastníci si pak odnášeli zejména krásné zážitky a navrch malou sladkou odměnu. Prostě skvělý den!