Dopravní školička

S blížícími se prázdninami pravidelně zařazujeme téma, které se týká dopravy a bezpečnosti na komunikacích. Ve všech třídách učitelky připravily programy naplněné hravými aktivitami, které dětem připomněly základy správného chování na komunikacích a v jejich blízkosti, důležité zásady při přecházení ulice, jak má vypadat výbava každého cyklisty atd. Děti se také seznamují s různými dopravními prostředky a světelnou signalizací, starší děti se dozvídají, jak se zachovat, pokud se někdo zraní.

Semafor
Co máš dělat na červenou,
když se kolem auta ženou?
Na chodníku klidně stát,
do silnice nevbíhat.