Jak se smaží koblížky

V jedné malé chaloupce, na kraji lesa, žil dědeček a babička. Jednou ráno dostal dědeček chuť na koblížek. A tak šel za babičkou a poprosil ji: „Babičko, prosím tě, usmaž mi dnes k snídani koblížek.” A tak babička vzala trochu mouky, trochu smetánky, vajíčko a cukr, udělala těsto a na másle koblížek usmažila…

My jsme s dětmi babiččin pohádkový recept vyzkoušeli. A víte, na co babička zapomněla? No jistě, na droždí. A tak jsme ho do těsta přidali, těsto nám krásně vykynulo a koblížky byly jedna báseň.

V pohádkách můžeme čerpat nekonečné množství námětů pro nejrůznější činnosti s dětmi. Většinou se jejich prostřednictvím přeneseme do světa fantazie, ale dávají prostor i pro objevování reálného světa. Zapojením dětí do péče o domácnost, vaření atd. také získávají praktické návyky, které se jim v budoucnu budou hodit.