Korálky poznání - Živá voda

Zatímco nejmladší děti se seznamují se školkou a novými kamarády, starší děti už se naplno pustily do práce.
V září se už tradičně věnujeme tématu Živá voda (z metodiky Korálky poznání). Téma je zaměřené na poznávání přírody, vodních zdrojů a jejich obyvatel. Na naučné stezce odebíráme „vzorky“ vody z potoka, z mokřadů a studánky, pozorujeme drobné živočichy, které v ní žijí. Pomocí prožitkových her, tvořivých aktivit a jednoduchých pokusů a experimentů zjišťujeme, jaké má voda vlastnosti, co je to koloběh vody v přírodě, kdo žije ve vodě a jejím okolí. Vedeme děti k ochraně přírody a životního prostředí, k pochopení významu vody pro vše živé.

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign