Kouzelná školka

Poslední dubnový týden ve školce se nesl ve znamení čar a kouzel. Děti vyráběly čarodějnice a vymýšlely pro ně jména, učily se zaklínadla, správnému zacházení s kouzelnickou hůlkou a koštětem.
Kouzelná školka přilákala i dvě čarodějnice Krasomilu a Milomilu, které s dětmi létaly na koštěti, zpívaly písničku o ježibabách, naučily je zaklínadlo a předvedly jim své velké čarování. Pranostika říká, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Krasomila s Milomilou vyčarovaly, k úžasu všech dětí, hned dva velké kroutící se hady. Potřebovaly k tomu několik kouzelných přísad a zaklínadlo, které pronášely společně s dětmi, a kouzlo se zdařilo. Za pomoc s čarováním byly děti sladce odměněny havětí z barevného želé. Mňam!
Děti samy pak vařily čarodějův lektvar, který sice trochu zapáchal, ale za to krásně bublal a uměl proměnit lidi např. v žáby, auta, příšery atp. Raději jsme žádný neochutnali, i když vypadaly lákavě!
Na konci týdne plného čarodějnic, čar a kouzel čekala na děti na zahrádce školy cesta čarodějnice Bludinky za čarodějnickými předměty - šipkovaná s úkoly a odměnou na konec. Musely např. poznat sluchem, co čarodějnice používá při čarování a vaření lektvarů, donést pavouka na pavučinu, vyrobit kouzelný amulet, poskládat koště na obrázku a na opravdovém koštěti proletět slalom mezi stromy atd. Úkoly byly splněny, poklad k radosti všech dětí nalezen. Ukrýval sladkou odměnu a kouzelný strašidelný kamínek pro každého.
I děti, které ještě pořád nemohou školku navštěvovat, doma nezahálely. Vyráběly čarodějnice, vařily lektvary a vymýšlely kouzla a čáry, které by jim přičarovaly zpět možnost potkávat se ve školce se svými kamarády, kteří jim už moc chybí. Tak snad se kouzla podaří a už se brzy ve školce všichni potkáme.