logotyp
Login

Kouzelný adventní čas - Mikuláš

Kouzelný adventní čas - Mikuláš
Přišla první adventní neděle a na adventních věcích jsme zapálili první svíčku. V tomto čase těšení a očekávání s dětmi hodně tvoříme, zpíváme, seznamujeme se s tradicemi a zvyky spojenými s tímto obdobím. Nechybí ani pohádky a spousta her a činností, v kterých si děti procvičí svoje dovednosti i vědomosti.
 
Mikulášská nadílka
Samotné návštěvě sv. Mikuláše, anděla a čerta předcházely velké přípravy. Škola byla vyzdobená originálními dětskými výtvory, učili jsme se básničky a písničky, které jsou nezbytné pro obdržení nadílky. Dozvídali jsme se, kdo je to vlastně Mikuláš, proč každý rok přichází s nadílkou a proč ho doprovází právě čert a anděl. Hráli jsme hry andělské i pekelné, dobře jsme se bavili a trochu se i učili. Nezapomněli jsme ani na sv. Barboru, patronku dětí v nesnázích a zvyky spojené s tímto svátkem.
Mikuláš s doprovodem navštívil postupně všechny třídy, a tak jako vždy, došlo na pochvaly, ale i domluvy a pokárání. Čert chvílemi spouštěl hrůzu, ale nakonec vše dobře dopadlo.  Děti zarecitovaly připravené básničky, někde přidaly i písničku a anděl s Mikulášem je za to odměnili balíčkem dobrot.
 
Vážíme si pomoci dospělých při přípravách a realizaci samotné nadílky a velké poděkování od nás patří V. Danielovi (Mikuláš), J. Cimbálníkové (anděl), J. Kavalířovi (čert), manželům Němcovým za sladkosti do mikulášské nadílky (Ovoce a zelenina Slavonice) a J. Machové za perníčky pro děti ze všech tříd.

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Co nás čeká...

obrázek
Plánované aktivity, aktuální informace rodičům

Novinky

Klokanovy školky

obrázek

Projekt BIG ATCZ5

obrázek
Seznamování s němčinou

Voňavá tajemství

obrázek
Metodická publikace nejen pro učitele

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde
Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign