Kouzelný předvánoční čas

Třídy i další prostory mateřské školy se postupně plnily originální dětskou výzdobou, vánočními přáníčky a dárky pro naše nejbližší. Vlastnoručně vyrobenými ozdobami jsme ozdobili stromečky před školkou a na náměstí. Připomínali jsme si význam vánočních svátků, tradice a zvyky, které jsou s nimi spojené. Také jsme pilně nacvičovali koledy, abychom si je mohli společně s ostatními dětmi zazpívat - nejprve na besídce ve školce, a později s rodinami a veřejností na náměstí u vánočního stromu. Dětské hlásky podpořili hrou na akordeony dva studenti ZUŠ pod vedením ředitelky školy Evy Novákové. Po vánoční besídce jsme ve všech třídách našli i nějaké to předvánoční překvapení od Ježíška, a tak nám to čekání na ty „pravé“ Vánoce lépe uteklo.

Krásné a voňavé ozdoby z včelího vosku vyráběly děti z třídy Včelek a Motýlků. Materiál a ukázku „jak na to“ přinesla do školky maminka Bauer. Zapojení maminek (i dalších členů rodin) do činností s dětmi si v naší školce velmi ceníme. Pro děti je to vždy nevšední zážitek, pro nás inspirace a pro maminky nová zkušenost a pohled na učitelskou práci z  jiného úhlu.