logotyp
Login

Kouzelný předvánoční čas

Kouzelný předvánoční čas

Celá školka zněla koledami, třídy a ostatní prostory školky byly vyzdobené vánočními dekoracemi a obrázky, které děti vytvářely se svými učitelkami. Pro své rodiny jsme vyráběli přáníčka a dárky. Vyprávěli jsme si pohádky a vánoční příběhy, seznamovali se s tradicemi, vánočními symboly a zvyky. Hráli jsme hry, povídali si o narození Ježíška.

Na vánoční besídce jsme si společně zazpívali koledy a děti z každé třídy přispěly krásnou vánoční básničkou. Koledy a básně zazněly ten den ještě jednou, a to na náměstí u vánočního stromu. Společný zpěv dětí, jejich blízkých i kolemjdoucích se nesl městem, a přestože pršelo, podařilo se nám snad alespoň trochu navodit vánoční atmosféru. Na akordeony nás i letos doprovázeli žáci ZUŠ Dačice pod vedením Evy Novákové.
 
Svůj program plný písniček, koled, básniček a pohádkového vyprávění předvedli seniorům děti – Rybičky.
 
Originálními vlastnoručně vyrobenými ozdobami jsme ozdobili také stromeček na náměstí.
 
Čekání na Vánoce nám zpříjemnilo Divadélko Máma a Táta pohádkou Cesta do Betléma.
 
Nejmladší děti – Kuřátka a Ovečky – pozvaly své rodiče a sourozence do školky na vánoční dílničku. Vyráběli společně vánoční ozdoby, dekorace, zdobili voňavé perníčky.
 
Děti i rodiče měli možnost ozdobit si ve školce vánoční baňky z ručně foukaného skla. Doma jim o letošních Vánocích zářily na stromečcích originální třpytivé ozdoby.

Nevšedním zážitkem pro naše děti bylo i setkání s kamarády ze základní školy a místním farářem v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Po krátkém povídání o narození Ježíška jsme si společně zazpívali koledy s doprovodem na kostelní varhany, které jsme si pak mohli prohlédnout.
 

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign