Kouzla a čáry Malé čarodějnice a čarodějky Agáty - Rybičky

Noc z 30.4. na 1.5. je u nás spojena s pálením čarodějnic. Čarodějnice je symbolem zla a nečistých sil.
Společně s dětmi jsme se naučili létat na koštěti, nastartovat koště pomocí ,,startovacího” říkadla, také jsme vařili kouzelný Čarodějův bublající lektvar, pomocí kterého si každý vyčaroval svého mazlíčka: hada, ropuchu, kočku nebo krysu.
V průběhu týdne jsme také rozvíjeli grafomotoriku na interaktivní tabuli a naučili jsme se manipulovat a čarovat s kouzelnou hůlkou.
                                                                                          K. Vršníková

Čarodějky a čarodějové se slétli i do naší školky. Vyráběli si pavouka jako čelenku. Kdo chtěl, mohl si vyrobit i klobouk. Stavěli ohniště, učili se ovládat své koště a poslouchali, s čím čarodějnice Agáta kouzlí. Agáta taky děti začarovala na pavouky. Procházeli se smrdutým močálem, chodili mezi hady, překonali bažinu, létali na koštěti a chytali žáby. Všichni úspěšně složili čarodějnické zkoušky. Na závěr se vydali hledat čarodějnici Agátu, která pro ně nachystala šipkovanou s úkoly.

D. Loudínová