Masopust

Masopust, ke kterému neodmyslitelně patří obchůzky masek, maškarní veselice a další zvyklosti, jsme si připomněli i v mateřské škole. Děti se seznamovaly s tradicemi a symboly spojenými s tímto obdobím. Hráli jsme hry, při kterých šlo hlavně o legraci, učili jsme se rozpustilé masopustní říkanky, veselé písničky a tanečky. Přitom jsme se také trochu učili a procvičovali svoji zručnost a obratnost. Třídy jsme patřičně vyzdobili a na závěr jsme uspořádali masopustní karneval. Chválíme rodiče za přípravu kostýmů pro své ratolesti, které si tak mohly karneval náležitě užít.
Masopustní průvod i s muzikou uspořádali místní senioři a díky nim jsme měli možnost na vlastní oči vidět jednu z hlavních masopustních tradic.