My tři králové jdeme k vám

Dozvěděli jsme se příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Podle legendy to byli velmi učení králové z Východu, kteří putovali do Betléma, kde se měl podle starých kronik narodit nový a velmi mocný král.  Nesli mu dary, největší drahocennosti své doby – zlato, kadidlo a myrhu. Cestu jim ukazovala zářivá hvězda…
Děti vyráběly a zdobily královské koruny, protáhly si svoje těla při „cestování“ do Betléma, různými technikami vytvářely trojici králů, starší děti poznávaly počáteční písmena, hledaly další slova začínající stejnou hláskou jako jména králů, zpívali jsme, stavěli hrady pro krále… Nabídka aktivit pro děti byla ve všech třídách opět velmi pestrá.
S tímto svátkem je spojená také tradice tříkrálového koledování, a tak i v naší školce zazněla známá píseň, kterou tři králové, svatá rodina a početná královská družina popřáli všem hodně zdraví a štěstí v novém roce.