Podzim v naší škole

V podzimních tématech realizujeme činnosti, v kterých se děti seznamují s ovocem, zeleninou, stromy, plody a barevným listím, se změnami počasí, přírodními jevy, s účinky voňavých bylinek atd.
Ve třídách, dětských šatnách a na chodbách můžou rodiče obdivovat dětské práce, při tvořivých aktivitách využíváme často přírodní materiály.
Učitelky převlečené za zahradníky a sadaře přibližují dětem stará řemesla, ježibaba Ježule uvařila s dětmi kouzelnou polévku, bylinkové babičky nám vypráví o tajemstvích léčivých bylinek. Nejstarší děti s dědečkem sklidili na poli velikou řepu, kukuřici a další plodiny. Podzim je zkrátka velkou inspirací.