Poznáváme okolní svět se sovou Hedvikou

Začátek školního roku u nejstarších předškoláků proběhl bez problémů. Děti od začátku dobře zvládaly běžné každodenní činnosti a aktivně se zapojovaly i do všech her, které pro ně připravovaly jejich učitelky. V naší školce však dětem připravuje nejrůznější aktivity a úkoly ještě někdo jiný. Je to sova Hedvika, která nás provází celým školním rokem a pomáhá nám poznávat okolní přírodu ve všech ročních obdobích. V polovině září doputoval do tříd rybiček a žabek první soví dopis, který nás pozval na naučnou stezku. Hledali jsme vodu, kterou potřebujeme všichni k životu. Našli jsme ji v potoku, v mokřadech a ve studánce. Sledovali jsme její čistotu, všímali jsme si také okolní přírody. Do školky jsme si přinesli žaludy, kaštany, houby, barevné listí, trávu, jablka, šípky… Při podrobnějším zkoumání jsme zjistili, že voda je i v rostlinách a plodech. Voda je zkrátka všude kolem nás.