Putování Afrikou – pohádka s prvky muzikoterapie

Pohádkový příběh o Africe nám vyprávěla Eva Sádlíková – pedagog, arteterapeut a muzikoterapeut z Brna. Vyprávění oživily zvuky etnických hudebních nástrojů, které do příběhu vstupovaly jako zvířata, přírodní živly atd. Slyšeli jsme hvízdání větru v poušti, zvonivé zvuky slunečních paprsků, šumění deště i dunění hromů nad Africkou oázou,  hlasy zvířat, bubnování a zpěv Afrických domorodců a spoustu dalších hlasů a zvuků, které probouzely dětskou představivost a fantazii. Program obsahoval relaxační i aktivní části, kdy se do děje zapojovaly také děti. Zabubnovali jsme si s poutníky, kteří v karavaně zdolávali vyprahlou poušť, zatančili jsme si, zazpívali a zahráli na rytmické nástroje píseň, kterou jsme pomohli do africké vesnice přivolat déšť.
Prvky celostní muzikoterapie příznivě působí na zlepšení koncentrace, zmírňují hyperaktivitu, podporují emoční uvolnění a zklidnění. Kromě toho děti prostřednictvím programu získávaly nové poznatky o kulturách jiných národů, o jejich životě a zvycích.

Mateřská škola Slavonice
Brněnská 200