logotyp
Login

S dětmi za podzimní přírodou

S dětmi za podzimní přírodou
V předškolním věku je třeba podporovat zájem dětí o přírodu, rozvíjet pozitivní vztah k přírodě, probouzet chuť aktivně zkoumat a objevovat okolní svět. Našim cílem je poskytovat dětem dostatek příležitostí k přirozenému poznávání přírody, proto mnohé aktivity probíhají z velké části venku – na školní zahradě, na naučné přírodovědné stezce a v blízkém okolí školy. Podzimní pestrá příroda nám dává mnoho příležitostí a námětů jak pro spontánní hru, tak pro objevování.
Nejstarší děti zjišťovaly, jaké rostliny, keře a stromy najdeme na naučné stezce, jaké tvary a barvy mají jejich listy, jaká je na dotek kůra stromů a tráva, jak je to s čistotou vody v potoce, v mokřadech a ve studánce, jaké zvuky můžeme v přírodě slyšet. Není nad to – a u dětí to platí dvojnásob, když si na všechno můžeme sáhnout, přivonět…
Mladší děti navštívila ve školce bylinková babička. Děti společně s ní a svými učitelkami zjišťovaly, že bylinky krásně voní i chutnají, navíc dokážou uzdravovat, ulevovat od bolesti, dávat sílu a mnoho dalšího. Pro své blízké pak společně připravily voňavé bylinkové pytlíčky ze sušených bylinek, které jsme vypěstovali na naší školní bylinkové zahrádce. 

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign