Školka plná skřítků - spolupráce s rodiči II. blok

Jako každý rok i letos přilétá za dětmi ke Včelkám a Motýlkům sova Hedvika se svými úkoly, díky kterým děti poznávají a objevují okolní přírodu. Tentokrát však dostal od sovy každý svůj osobní dopis. V něm sova Hedvika dětem vyprávěla o jejích kamarádech Podzimníčcích z lesa. Potom děti požádala, aby se svou rodinou využily krásného počasí babího léta a vydaly se do přírody. Zde měly za úkol nasbírat přírodniny, z nichž společnými silami podle své fantazie a představivosti vyrobí skřítka Podzimníčka. Brzy na to se ve školce začali objevovat noví kamarádi - skřítci Podzimníčci se jmény jako např. Březinka, Mumínek, Mech, Akátka a další. Jeden skřítek hezčí než druhý! Děti s radostí a hrdostí své podařené výtvory představovaly ostatním. Bylo znát, že si vyrábění skřítků za dopomoci členů rodiny všichni užili a dobře se u toho bavili. I sova Hedvika je spokojená a náramně si nové skřítkovské kamarády pochvaluje. A u nás ve školce to vypadá jako v podzimním lese plném skřítků.
                                                                                       J. Vacková