logotyp
Login

Školní rok 1988 - 1989

Nový školní rok byl slavnostně zahájen ve III. třídě za účasti zástupců ze závodu, BSP, SRPŠ. V mateřské škole došlo ke značným kádrovým změnám. V srpnu před začátkem školního roku odešla do penze z vedoucího místa paní Marta Valenová a na místo ředitlky nastoupila Vítězslava Benešová, která dosud pracovala 11 let na I. mateřské škole ve Slavonicích.
 
V květnu 1988 také odešla Jindřiška Maršánová na mateřskou dovolenou a na zástup nastoupila Vilma Sedláčková, která k nám přišla z Nové Včelnice. V srpnu ukončila svůj pracovní poměr nekvalifikovaná učitelka Hana Kotrabová, aby se mohla věnovat dalšímu studiu. Na její místo nastoupila po mateřské dovolené Dana Vláčilová, která před narozením dítěte pracovala na I. mateřské škole ve Slavonicích.
 
Rozdělení do tříd:
I. třída:         Klubalová Dagmar, Vláčilová Dana                26 dětí
II.třída:         Sedláčková Vilma, Benešová Vítězslava         27 dětí
III. třída:       Vlčková Jana, Burkartová M arie                  31 dětí
 
Kvalitní a chutná jídla připravují pro 146 dětí a 18 dospělých (tedy i pro I. mateřskou školu):
vedoucí kuchařka:        Binderová Marcela
samostatná kuchařka:   Procházková Božena, Lanczová Marie
 
Nově nastoupila i vedoucí školní jídelny mateřské školy  Jiřina Špringerová, která pracuje souběžně jako vedoucí školní jídelny při ZŠ.
 
Hygienicky nezávadný provoz zodpovědně zajišťují dvě pracovnice n. p. Otavan:
školnice:                    Haluzová Hana
uklizečka:                   Schmerglová Zdeňka
 
Výchovná práce
Vlastní výchovně vzdělávací práce probíhala v jednotlivých třídách podle Programu výchovné práce. Účastnili jsme se výtvarných soutěží na úrovni ČSR. Spolupracovali jsme s BSP Klementa Gottwalda (I.třída), Vlasta (II. třída), Nový zítřek(III.třída).
Dobře hodnotíme spolupráci s LŠU, která pro nás připravila tři výchovné koncerty. Byl proveden průzkum hudebnosti na mateřské škole a výběr dětí do LŠU.
Formální byla spolupráce s jeslemi. Se základní školou jsme v kontaktu vždy v období zápisu do I. tříd základní školy. Děti si v červnu prohlédly prostředí tříd, školní družiny, tělocvičny, školní jídelny.
Kladně hodnotíme i akce Místní lidové knihovny, neboť pro děti všech věkových kategorií jsou připravovány zajímavé besedy.
V rámci SRPŠ jsme provedli nátěry zahradního náčiní. Byly provedeny dvě přednášky pro rodiče. Pro rodiče a širokou veřejnost jsme připravili „Hodinu otevřených dveří“ s ukázkami výchovné práce.
 
Zdravotní stav dětí je dobrý. Krátkodobé nemoci typu chřipka a angina, onemocnění horních cest dýchacích postihly děti ve stejné míře jako jiné roky. Infekční nemoci jsme zde neměli. Spolupráce s dětskou lékařkou je špatná, neboť se zde střídají dvě a jen dvakrát v týdnu. Dětem byl prohlédnut zrak a sluch.
 
Prázdninový provoz: Po dohodě se závodem Otavan a MNV byla MŠ druhou polovinu července uzavřena. Zároveň provozní doba MŠ byla upravena od 6.15 hod. – 15.15hod. Učitelky se více překrývaly a mohly umožnit dětem opravdu rekreační činnost (koupání, výlety, celodenní pobyty na zahradě).
Byl proveden generální úklid a příprava mateřské školy na září 1989.

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign