Školní rok 2016 / 2017

Prázdniny utekly jako voda a celá školka opět ožila dětskými hlásky. V tomto školním roce máme zapsáno 91 dětí rozdělených do šesti tříd – Ovečky, Kuřátka, Včelky, Motýlci, Rybky a Žabky. Začátek školního roku je ve znamení návratu dětí z prázdnin do běžného každodenního režimu a příchodu nováčků. Mateřská škola je však bezpečné místo, oáza klidu v dnešním uspěchaném světě, a tak nemusejí mít obavy ani děti, ani jejich rodiče.

Na starší děti čekalo po prázdninách překvapení v podobě nové interaktivní tabule, s jejíž pomocí zažijí spoustu nového poznání, hravého učení i zábavy.

Ve druhém školním týdnu začal kurs předplavecké výchovy v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci. Základy plavání si bude v plavecké škole osvojovat 23 dětí.

Mateřská škola se zapojila do rakousko – českého projektu BIG ATZ5, pro zájemce je připravená hravá výuka německého jazyka, aktivity s dětmi v cizím jazyce povede Mgr. Vítězslava Benešová.

Během letních prázdnin se vybílila školní kuchyně a další provozní prostory, na školní zahradě proběhla údržba a ošetření dřevin, dosázení trvalek a bylinková zahrádka má nové dřevěné hrazení.