logotyp
Login

ŠKOLNÍ ROK 2017 - 2018

Mateřská škola Slavonice otevřela ve školním roce 2017/2018 šest tříd s 94 dětmi. Pečuje o ně osm pedagogů a sedm provozních pracovnic (chůva, hospodářka, kuchařky, uklízečky). Novinkou je povinná předškolní docházka pro nejstarší předškoláky a třída dvouletých dětí s novým adaptačním programem a chůvou.

O letních prázdninách město Slavonice zajistilo rekonstrukci přístupového chodníku k budově mateřské školy a zřízení kamerového systému. Nový chodník je bezbariérový. 


Nástup do mateřské školy je náročný pro všechny děti, každé dítě se s ním vyrovnává jinak. Ti nejmenší potřebují čas, aby zjistili, že školka je místo zajímavé i zábavné, otevřené, vlídné, tvořivé a hlavně bezpečné. Zvládnout náročný začátek jim pomáhají paní učitelky i ostatní zaměstnanci školy.
Starší děti už si naplno dokážou užívat dětská přátelství i aktivity, které pro ně jejich učitelky připravují. Letošní počasí na začátku září lákalo k delším procházkám, a tak jsme vyráželi do blízkého okolí města, na naučnou stezku i na dětské hřiště. Pohyb a hry venku mají příznivý vliv na rozvoj dětských vědomostí i dovedností, posilují dětskou sebedůvěru, přirozenou zvídavost, pozitivní způsob myšlení i prožívání a ohleduplný vztah k prostředí, ve kterém žijeme.

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign