logotyp
Login

Ukázková hodina - Němčina hrou

Ukázková hodina - Němčina hrou
Dne 6.12. jsme pozvali do mateřské školy rodiny dětí, které si od září každé pondělí hrají s německým jazykem. V letošním roce se škola přihlásila do rakousko – českého projektu BIG ATCZ5, kde jsou zapojeny mateřské a základní školy z Dolního a Horního Rakouska, Vídně a 3 krajů České republiky.
Rodiče měli možnost na vlastní oči vidět, co se děti za 11 setkání naučily. Seznamování dětí s němčinou jsou hravé jazykové chvilky s písničkami, hrami a dalšími zábavnými činnostmi. Cílem je osvojit si nejzákladnější komunikaci pod vedením zkušené lektorky. Rodiče byli udiveni, jak děti mezi sebou komunikují, a že se jedná o účelové využití znalostí. Děti chápou to, co dělají, a umí to využít ve správné chvíli. Během odpoledne nás navštívil s kamerou i Vojtěch Trčka a tak se dá očekávat, že budeme moci shlédnout ukázku i ve slavonické televizi.

Metodická chvilka s rodiči. 
Využili jsme účasti velkého počtu rodičů na této akci a společně s třídní učitelkou jsme jim představili pomůcky a techniky, které usnadní  dětem nástup do prvních tříd. Jednalo se hlavně o správný úchop tužky a manipulaci s ní po podložce, práci s dětskými nůžkami a jejich správný výběr. Připomněli jsme i držení a manipulaci s příborem. Rodiče velmi pozitivně reagovali na informace, kterých se jim touto cestou dostalo a ubezpečovali nás, jak budou s dětmi techniky cvičit.

                                                              Mgr. Vítězslava Benešová
 

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Co nás čeká...

obrázek
Plánované aktivity, aktuální informace rodičům

Novinky

Klokanovy školky

obrázek

Projekt BIG ATCZ5

obrázek
Seznamování s němčinou

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Voňavá tajemství

obrázek
Metodická publikace nejen pro učitele
Mateřská škola SlavoniceBrněnská 200 tel. 384 493 118 návrhy školní dekorace: akademická malířka Zuzana Krajčovičová


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign