Velikonoce

Velikonoce ovládly celou mateřskou školu. Zaseté obilí nám pěkně rostlo, vejce jsme barvili různými technikami, vyráběli jsme velikonoční přání pro rodiče, učili jsme se velikonoční říkadla, písně a koledy. Povídali jsme si o velikonočních symbolech, o českých zvycích spojených s tímto obdobím, některé jsme si i vyzkoušeli. Starší děti se formou vyprávění také seznámily s významem velikonočních svátků pro křesťany, s pojmenováním a symbolikou jednotlivých dnů v posledním předvelikonočním týdnu.