Podzimní čas přináší nejen krásnou a inspirující přírodu a hry, které k tomuto období patří, ale také rýmu, kašel, nachlazení a jiné neduhy a bolístky. S dětmi v tomto období sklízíme úrodu z naší bylinkové zahrádky, bylinky poznáváme všemi smysly, povídáme si o jejich využití a účincích na naše zdraví. Z nasušených bylinek pak mícháme léčivé čajové směsi, které děti darují svým blízkým ve vlastnoručně vyrobených krabičkách zdobených originálními dětskými kresbami.
Světem bylinek nás také provází bylinkoví skřítci (Heřmánek, babka Kopřivka, Mračivec aj.). Jejich příběhy nás seznamují s názvy a účinky některých známých bylinek, ale také v nich najdeme poučení a zábavu.