Zima, zima, oblékání to je prima

Tento týden jsme si ve třídě Oveček povídali o zimním oblečení a zimních sportech. Na obrázcích jsme si ukázali, jaké sporty jsou a kde všude je můžeme provozovat. Také jsme si povídali o zimním oblečení, které je v tomto ročním období moc důležité. Děti poznávaly zimní oblečení a nakonec se do něj samy oblékly. Povídali jsme si, jak se v zimě sportuje a jaké pomůcky k tomu potřebujeme. Vyzkoušeli jsme si i menší pokus s ledem – do formiček jsme dali různé malé předměty a barvy a zalili vodou. Přes noc jsme formičky dali ven na mráz. Druhý den děti mohly pozorovat led, který se ve třídě postupně měnil ve vodu. Šatnu jsme si vyzdobili zimní koláží s čepicemi, šálou a rukavicemi. Naučili jsme se Oblékací písničku na melodii Kalamajka, a také básničku s pohybem Čepice a rukavice.
                                                                                     L. Kudrfalcová