Den se starými řemesly - I

V říjnu jsme prvním divadelním představením zahájili celoroční projekt „Den se starými řemesly“. Do svých třídních vzdělávacích programů jej zařadily učitelky ve třídách Včelky a Motýlci. Autorkou projektu je Kristýna Plicková (učitelka u Včeliček). Děti jsou do představení aktivně zapojovány, učí se nápodobou, poznávají, jak vznikají a vznikaly věci kolem nás. Program umožňuje dětem vyzkoušet si také reálné pracovní pomůcky a nářadí.
Prvními řemesly, s nimiž se děti seznámily, byly zahradník a sadař. Zahradníkovi Lubošovi pomáhaly sklízet ovoce a zeleninu, třídit je, zavařit kompot, uvařit lečo. Seznámily se s pracovním náčiním, které při své práci používá zahradník a sadař. Se zvířátky, které můžeme potkat v zahradách, jsme si zahráli na honěnou.
Na závěr jsme se seznámili s písní „Můj táta byl“, ke které budou postupně přibývat další sloky tak, jak se budeme setkávat s dalšími řemesly. Příště nás čeká návštěva mlynáře a pekaře. Už se na ni těšíme.
                                                                                     K. Plicková