Aktivity s partnerskou MŠ v Rakousku

Nejstarší předškoláci, kteří se každé pondělí v naší MŠ seznamují s německým jazykem, vyrazili v pátek 20.5.2022 do Rakouska na setkání se spolupracující mateřskou školou z Litschau. Společné aktivity proběhly v Muzeu Schrems, kde děti absolvovaly prohlídku muzea a přilehlé zahrady s mnoha přírodními zákoutími, amfiteátrem, moderními prvky, kameny a plastikami, které nás lákaly k hrám a objevování. Dále následovala práce s keramickou hlínou, kterou jsme prováděli souběžně s rakouskými kamarády. Děti za pomoci učitelek vytvářely hliněné obrázky. Poslední činnost byla opět tvořivá. Z obkresleného obrysu postavy a barevné koláže vznikl obraz učitelky v životní velikosti. Po dokončení všech aktivit si děti navzájem vyměnily pozdravy a předaly drobné dárky. Na závěr se všichni rozloučili a popřáli si šťastnou cestu domů. Kromě pestrého programu bylo pro děti zajímavé i setkání s mateřským jazykem našich sousedů a možnost uplatnit své zkušenosti z našich pravidelných her a aktivit v němčině.