Hravá němčina - setkání s rodiči

Od začátku školního roku se skupina 18 dětí seznamuje s německým jazykem. Každá aktivita probíhá formou hry a děti jsou hned od začátku zapojovány do přímých řečových aktivit.  Proto se není co divit, že se za šest měsíců vypracovaly natolik, že se chtěly pochlubit svým blízkým, jak se vylepšily a jak vlastně tyto německé hry vypadají.
Na ukázkovou hodinu 28.3. přišlo více jak 20 dospělých a několik starších sourozenců. Nejprve se všechny děti představily, posléze vydávaly pokyny a zároveň na pokyny reagovaly. Zajímavý byl i dialog, kdy si děti pozvaly kamaráda do hry a společně se německy domluvily na co si vlastně budou hrát.
Velmi pěkné bylo i zapojení rodičů do hry, při které se děti učily termíny nahoře a dole a cílem hry bylo uhodnout, zda má dítě kámen v horní či dolní ruce. A tak buď od dítěte uslyšeli německou větu: „Je mi líto“,  nebo se přímo zapojili do hry. Děti byly velmi odvážné, oslovovaly i cizí rodiče a rodiče byli stejně odvážní, neboť se vrátili do dětských let a zapojili se do společné hry.
Během hodinového setkání děti vystřídaly pod vedením V. Benešové několik her, které jim otevřely jazykovou cestu do běžného života. Umí pozdravit, poděkovat, přivolat si kamaráda, říci mu, že mají radost, že je tam s nimi, vybrat si pohybovou aktivitu, říci si, že musí na záchod, že chtějí pít, či jíst a jistě se dopracují i k tomu, že si samostatně zakoupí vybranou zmrzlinu.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na další nové hry v německém jazyce.
                                                                                          V. Benešová