Ježibaba Ježule mocná kouzla čaruje

Ježule dokáže čarovat, ale také léčit nejrůznější neduhy pomocí bylinek. Je však důležité, aby ten, kdo je chce používat, dobře bylinky znal. Připravila si pro děti zkoušku jejich vědomostí, poznávaly bylinky a různé druhy zahradních produktů podle barev, tvarů a vůní. Všichni ve zkoušce uspěli a byli zaslouženě odměněni. Zahráli jsme si také pohybovou hru „Na rýmu“, pak jsme si pro jistotu dali čaj se sirupem z rýmovníku. A na závěr ježibaba předvedla dvě kouzla – Hrnečku vař! a „Obří ruka“ (jednoduché pokusy s použitím surovin, které jsou běžně dostupné v každé domácnosti).