Kouzelný týden u Včelek a Motýlků

Už od pondělí se děti pravidelně proměňovaly v čarodějky a čaroděje. Trénovaly zaklínadla, práci s kouzelnou hůlkou, tanečky na rej čarodějnic i let na koštěti.
S čarodějnicí Marcelínou, která zavítala k nám do školky cestou na čarodějnický slet, si vyzkoušely několik úžasných kouzel a uvařily kouzelný bublavý lektvar.
V pátek všichni vyrazili na čarodějnickou stezku plnou úkolů, které bylo nutné splnit. Jinak by se mohlo stát, že nám narostou růžky apod. Tak jak to stálo v dopisech od čarodějnice roztroušených po celém městě. Stezka byla dlouhá, ale všechny úkoly děti hravě zvládly. Dovedla je až k velké hranici za městem, která se zde 30. 4. tradičně každý rok zapaluje. V hranici byl ukrytý poklad označený kouzelným znamením. Děti ho s jásotem objevily a spravedlivě si ho rozdělily.
                                                                                      J. Vacková