logotyp
Login

Němčina hrou v projektu EduSTEM

Němčina hrou v projektu EduSTEM
Od letošního roku je v mateřských školách opět podporována výuka německého jazyka, letos však s trochu jiným obsahem. Vedle již oblíbených her, navazující na hry, které děti běžně hrají ve svém mateřském jazyce, se zaměřuje mimo jiné i na podporu badatelských činností. Tyto probíhají jako součást německého hraní. Potkává se tak tedy jazyk a experimenty, což je hlavní cíl projektu.
Děti tak objevují za doprovodu pejska a kočička tajemství vědních oborů tak, že si je samy osahají a dostane se jim vysvětlení, které jsou v tomto věku schopny pojmout.
A tak jsme třeba stavěli vajíčka na špičku, učili jsme je plavat a také je dvěma prsty rozmáčknout. Vodu jsme přelévali z velkých nádob do malých, vyráběli jsme lávovou lampu, ohřívali vodu bez hrnce a vařiče a vyráběli bublinky, které cestovaly lahvičkami. Jde o celoroční projekt, a tak nás čeká ještě spousta dalších pokusů. Je velmi zábavné děti při těchto aktivitách pozorovat a poslouchat jejich dětská vysvětlení právě probíhajících jevů.
Po celou dobu je provázejí německy hovořící pejsek a kočička, kteří se vždy sázejí, jestli to či ono děti dokážou. A věřte nevěřte, zatím vždy vše dokázaly.
                                                                                            V. Benešová

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign