O bylinkách s bylinkovou babičkou

Do naší školky za dětmi každoročně přicházejí bylinkové babičky. Povídáme si s nimi o známých bylinkách, kde je můžeme najít, o jejich možném využití proti nejrůznějším nemocem, v kuchyni nebo kosmetice. Nechybí ani ukázka bylinek a ochutnávka bylinkových čajů či sirupů. Za vůní bylinek se vydáváme i do naší bylinkové zahrádky. Poznávací a smyslové aktivity jsou doplněny vyprávěním pohádek o bylinkách, bylinkových vílách a skřítcích.
Tajuplný svět přírody a kouzelných bylinek poznáváme celoročně. Snažíme se podporovat vyučování v přírodě, lásku k bylinkám, fantazii, kreativitu a badatelské dovednosti. Proto také vznikla metodická publikace o bylinkách Voňavá tajemství, kterou jsme vytvořili společně se spisovatelkou Vítězslavou Klimtovou. Obsahuje kromě originálních pohádek a krásných ilustrací také základní informace o bylinkách a náměty aktivit s dětmi, které doplňujeme a upravujeme podle zájmu a možností dětí.