Pohádková školka

Pohádky milují všechny děti. Jsou pro ně a jejich vývoj velmi důležité. Klasické pohádky mají mnohdy až hrůzostrašný děj, ale děti kupodivu neděsí. Je to svět fantazie, který jim nemůže ublížit, s pohádkovými postavami se můžou bát tak akorát, nebo prožívat radost, když zvítězí dobro nad zlem. Prostřednictvím pohádek se dozvídají o důležitých lidských vlastnostech a hodnotách, jako je skromnost, láska, vytrvalost, přátelství, statečnost atd., setkávají se ale i s těmi nežádoucími, jako je např. chtivost, krutost, domýšlivost. Pohádky jim pomáhají těmto hodnotám porozumět, pochopit reálné zkušenosti.
Zkrátka pohádky v životě předškoláků nemůžou chybět. Ve školce nás přirozeně motivují k mnoha činnostem: pohybovým, výtvarným, hudebním, jazykovým, dramatickým, poznávacím…