Login

Hurá, půjdu do školy! - II.

Hurá, půjdu do školy! - II.
Hra je radost a učení při hře je tím pádem radostné učení. To jsme si ověřili na prvním setkání pedagogů a rodičů s dětmi, kde si všichni především hráli, ale zároveň procvičovali různé funkce a dovednosti, které budou děti později potřebovat, aby zvládly učivo a změny, které přicházejí s nástupem do první třídy.
Kurz není zaměřený pouze na rozvoj dětských dovedností, ale je určen také rodičům. Rodiče získají teoretické poznatky o vývoji dítěte v předškolním věku, mají možnost sledovat dovednosti, chování a reagování svého dítěte při skupinových činnostech v jiném než rodinném prostředí, prostřednictvím připravovaných činností a praktických ukázek se učí, jak pracovat s dítětem na rozvíjení funkcí potřebných pro školu, mají možnost lépe poznat práci učitelek a činnosti běžně realizované s dětmi v rámci vzdělávání v MŠ.
Autorem kurzu je Mgr. Jana Kalvodová – pracovnice pedagogicko-psychologické poradny, která je zároveň i naším průvodcem jednotlivými vzdělávacími oblastmi: hrubá a jemná motorika, matematické představy, grafomotorika, sluchové vnímání, řečový projev, myšlení, prostorová orientace, zrakové vnímání. Po ukončení každé lekce jsou možné individuální konzultace, s pracovnicí poradny můžou rodiče řešit otázky týkající se výchovy a vzdělávání jejich dítěte. 

Tyto společné aktivity jsou realizovány s finanční podporou z programu Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání).

Zpět na hlavní výpis

Nástěnka

Co nás čeká...

obrázek
Plánované aktivity, aktuální informace rodičům

Novinky

Klokanovy školky

obrázek

Projekt BIG ATCZ5

obrázek
Seznamování s němčinou

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí v mateřské škole najdete zde

Voňavá tajemství

obrázek
Metodická publikace nejen pro učitele
Mateřská škola Slavonice
Brněnská 200
tel. 384 493 118
návrhy školní dekorace:
akademická malířka Zuzana Krajčovičová
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign