logotyp
Login

Den se starými řemesly - II

Den se starými řemesly - II
V druhém kulturně-vzdělávacím představení s názvem „Od obilí ke koláči“ se děti dozvěděly o tom, co všechno je třeba udělat, abychom si mohli pochutnat na koláčích a jiném pečivu.
V průběhu pohádky „Jak to bylo, pohádko? Zabloudilo kuřátko...“ se seznámily se čtyřmi druhy obilí. Následně jsme si předvedli, jak se kdysi oralo pole s koňmi a jak dnes s využitím traktorů. Orání s koňmi si děti vyzkoušely formou pohybové hry „Na oráče a koníka“, ve dvojicích překonávaly překážky na poli. 
Od sklizně a mlácení obilí cepem jsme se přesunuli do mlýna. Zde jsme poznali, jak fungovaly vodní mlýny, připomenuli jsme si některé pohádky, v nichž jsme mlýn mohli vidět. Děti si vyzkoušely přesíváním oddělit mouku od jiných větších částic, zjistily rozdíly mezi moukou hladkou, polohrubou a hrubou. S veselou písničkou jsme pak mouku odvezli koňským povozem k pekařům. Pekaři napekli a na trhu pak prodávali různé sladké a slané pečivo, které si děti mohly prohlédnout, pojmenovat a ochutnat.
V druhém pokračování projektu jsme také přidali další dvě sloky do projektové písně „Můj táta byl...“, tentokrát s obsazením mlynáře a pekaře.                                                                                            K. Plicková

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign