Na návštěvě v městské knihovně

Četba knížek patřila ještě v nedávné době k oblíbeným činnostem a téměř každý rodič svému dítku před spaním předčítal pohádky. Tyto příjemně strávené chvíle před usínáním zdá se někam mizí. Přitom důvodů, proč dítěti číst, je mnoho. V první řadě jsou to klidné chvíle, které stráví se svými blízkými. Kniha dítěti rozšiřuje pohled na svět, poskytuje mu citové zážitky, rozvíjí jeho slovní zásobu, vyjadřování, pozornost, myšlení, představivost a fantazii a mnoho dalšího.
Jednou z iniciativ naší školy, kterými chceme děti přivést ke knihám a četbě, je i návštěva městské knihovny a povídání o knížkách s paní Lenkou Lanczovou. A věřte, že děti ani nedutají, když nám předčítá krátké příběhy nebo dětskou poezii. Při prohlížení knížek pak s nadšením objevují ilustrace, které znají z večerníčků nebo filmových pohádek. Každý si najde něco, co ho zajímá - ať už to jsou rytíři, dinosauři, princezny, čerti a čarodějnice nebo třeba Pat a Mat.
V naší školce čteme dětem často a rádi. Přidejte se k nám. Čtení je krásný způsob, jak být spolu.

Mateřská škola Slavonice
Brněnská 200