Dobrý start do základní školy

Mateřská škola s podporou šablon I - OP JAK (Operační program Jan Amos Komenský).

Odborně zaměřeného tematického a komunitního setkání v MŠ se zúčastnili: učitelka ZŠ Mgr. Vendulka Bitalová, učitelky MŠ a rodiče s dětmi. Cílem setkání bylo:
  • Informovat rodiče o školní zralosti a připravenosti dítěte na roli školáka, co a jak se dá trénovat před nástupem dítěte do školy, jak můžeme dítěti pomoci zvládnout začátky v první třídě.
  • Poskytnout rodičům prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu.
  • Aktivní zapojení rodičů do průběhu setkání formou diskuze.
Setkání proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře, rodiče se zajímali o problematiku školní zralosti, průběh zápisu do 1. třídy, organizaci výuky v první třídě. Měli možnost seznámit se s budoucí třídní učitelkou svých dětí, i když mnohé z rodičů Mgr. Bitalová učila, a tak ji znají velmi dobře. Do programu se zapojily i děti s ukázkou, co by měl budoucí školák zvládnout.