logotyp
Login

Školáci a předškoláci

Školáci a předškoláci
Jedním z důležitých úkolů mateřské školy je připravit děti na vstup do první třídy základní školy a zabezpečit jim úspěšný přechod z jedné školy do druhé. Spolupráce mezi školami je tedy pro děti velmi prospěšná.  
V listopadu se z našich předškoláků na chvíli stali školáci při společném vyučování s žáky 2. a 8. třídy základní školy. Mladší žáci se svou učitelkou Mgr. Bitalovou dětem ukázali třídu, společně si povídali o škole a oblíbených činnostech, zazpívali jsme si a vyzkoušeli, jak se sedí ve školních lavicích. Zástupce ředitelky Mgr. Schorný nás pozval do třídy vybavené počítači, na kterých pak naši předškoláci pod vedením osmáků řešili hravé úkoly. Malé děti velice rychle překonaly ostych, bez problémů komunikovaly s dospělými i budoucími spolužáky z vyšších ročníků. Ve třídách vládla pohoda a čilá spolupráce. Byla radost sledovat, jak spolu pracují a komunikují děti různých věkových kategorií.     
Vymezený čas nám rychle uběhl. Při loučení se všichni shodli, že si to rádi zopakujeme. A tak jsme se rovnou domluvili na další návštěvě, při které si pro změnu v tělocvičně ZŠ prověříme naši fyzičku. A těšit se můžeme i na loutkové představení, které nám zahrají žáci 5.A

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign