logotyp
Login

Velikonoce v naší MŠ

Velikonoce v naší MŠ
Velikonoce jsou oblíbeným svátkem, vnímáme je jako vítání jara a oslavu nového života. Ve všech třídách jsme se seznamovali s velikonočními symboly, tradicemi a zvyky, vytvářeli jarní dekorace, barvili vajíčka, učili se koledy atd. Vydali jsme se také po stopách velikonočního zajíčka, kde jsme na 8 zastaveních luštili tajenku, zopakovali si tak velikonoční zvyky a vyluštili záhadu, kam se zakutálelo velikonoční vajíčko. Za to děti v Infocentru získaly odměnu. Se sokolíkem Pepíkem jsme si velikonoční tradice připomněli v pohybových a zábavných aktivitách. Nejstarší děti vyrazily s pomlázkami na předvelikonoční koledu do ostatních tříd.
 
Pečení perníčků
Týden před Velikonocemi se děti ze třídy Včeliček a Motýlků proměnily v malé pekaře. Ze třídy se stala malá pekárna, kterou provoněly upečené perníčky. Než se perníčky upekly, musely je děti pečlivě vykrájet a poskládat na plech. Druhý den je nazdobily bílkovou polevou, kterou poctivě v průběhu zdobení ochutnávaly.
 
Na návštěvě u oveček
Děti ze třídy Včeliček a Motýlků se šly na pozvání Kryšpínka a jeho milé maminky podívat na jejich velikou zahradu, kde chovají ovečky. Ovečce Jituli se totiž narodila jehňátka. Pro ovečky byl připraven ke svačině tvrdý chléb. Děti ho házely pouze přes plot, jelikož Jitule se s ostatními ovečkami před dětmi schovávaly. Byl to krásný zážitek pro všechny. Za umožněnou návštěvu děkujeme.
 
Velikonoční dílna
Dne 29.3. se konala ve třídě Včeliček a Motýlků velikonoční dílna. Děti s rodiči si mohli společně vyrobit velikonočního zajíce ze dřeva, slepičku z vlny, obarvit si vajíčka v rýži nebo pomocí papírového ubrousku. V tvořivé nabídce byla také velikonoční závěsná dekorace z vrbových proutků. Paní učitelky napekly tradiční velikonoční mazanec, beránka a povidlový koláč.  Děti s chutí ochutnávaly a rodiče s chutí tvořili. Bylo to velmi příjemné přátelské setkání.

                                                                                           H. Kšírová

Zpět na hlavní výpis

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign