logotyp
Login

Školní rok 2019 - 2020

Hravá němčina

Hravá němčina
Děti v předškolním věku nasávají nové vědomosti neuvěřitelně rychle. To se týká i cizích jazyků , pokud jsou daným podnětům vystavené pravidelně, tak jako v naší mateřské škole. Každý týden se ve třídě u Rybiček schází 14 dětí s ředitelkou školy Mgr. Benešovou. Vzájemná konverzace a hry probíhají převážně v němčině. Učí se porozumět základním pokynům a pojmům, se kterými se běžně ve školce setkávají, hrají hry, které znají i v českém jazyce. Ve spojení s pohybem a činnostmi se přirozeně rozvíjí jejich schopnost cizí jazyk také používat.
Ve čtvrtek 24.10. proběhlo v MŠ setkání s mentorem Mgr. Janou Hofmannovou.

Hravá němčina je v naší škole realizována v rámci projektu BIG ATCZ - program přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko - Česká republika.
 

Němčina - ukázková hodina pro rodiče

Němčina - ukázková hodina pro rodiče
Výuka němčiny hravou formou má ve školce již dlouhou tradici. Hned po roce 1990 začaly první pokusy o hravé osvojování německého jazyka. Později se ředitelka zapojila do tvorby metodiky v rámci česko – rakouských projektů, a tak si vypracovala ucelený postup práce s dětmi, které se takto velmi rychle učí cizí jazyk. I letos má skupinu 14ti dětí, které jejich rodiče přihlásili a každé pondělí se schází a hrají si německy. Po třech měsících zábavných her mají základy komunikace, a tak se rozhodly, že pozvou své rodiny, aby se přišly podívat, jak se jim daří komunikovat  v jazyce našich sousedů. Přišli rodiče i další příbuzní, aby tak podpořili své ratolesti v jejich konání. Jak se jim to líbilo, to se musíte zeptat jich, ale děti byly náramně spokojené.
                                                                                                                                                                                        V. Benešová

Klokanovy školky

https://klokanovyskolky.luzanky.cz/

Klokanovy školky - setkání v květnu 2020

Mateřská škola Slavonice, příspěvková organizace

Adresa:
Brněnská 200
378 81 Slavonice

Telefon: +420 384 493 118
Email: reditelka@msslavonice.cz

Datová schránka: zjdehcb
Webové stránky: https://www.msslavonice.cz/
IČ: 62540475
Případné platby lze poukázat na účet: 103778392/2250
MŠ Slavonice Mapa
Jsme zapojeni do projektů:
Home Mateřská školka Slavonice

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign