Čarodějnický týden

Ve školce jsme si pověděli něco málo o staré tradici pálení čarodějnic a lidových zvycích, kterými se lidé chránili před zlými silami a kouzly. Toto téma, které moc rádi zařazujeme, podněcuje v dětech fantazii a tvořivost, přirozeně je motivuje k hrám a dalším aktivitám (poznávacím, hudebním, pohybovým atd.).
Vydali jsme se také na další putování Slavonicemi. Tentokrát jsme sledovali stopy kočky Fridolíny, která se zatoulala slavonické čarodějnici Bambulíně. Abychom Fridolínu našli, bylo třeba splnit 10 úkolů. Nakonec jsme kočku objevili v zahradě Infocentra, které tuto zábavnou aktivitu pro děti připravilo. Fridolína seděla za oknem a zvědavě děti pozorovala. Za její nalezení dostali všichni medaili a lízátko. Děti pak ve školce nakreslily obrázky, přehlídku čarodějnic můžou rodiče a veřejnost vidět v prostorách Infocentra.