Kaštany a žaludy

Naše škola už dlouho spolupracuje s pracovníky LČR – lesní správy v Českém Rudolci. Také letos jsme vyzvali rodiny dětí ke sběru žaludů a kaštanů, které lesníci použijí pro výsev a k přikrmování lesní zvěře.
Než jsme je však předali do povolaných rukou lesníků, děti si s těmito podzimními plody ve školce pořádně užily – nakládaly je na auta a vozily zvířatům, procvičovaly jemnou motoriku při stavění obrázků, zvířátek, labyrintů, koláží a mandal, řešily jednoduché matematické úlohy, porovnávaly velikosti, třídily, cvičily s nimi...
Děti potřebují být venku a dělat smysluplné činnosti a tahle k nim určitě patří. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se do sběru zapojili.