Maminky měly svátek - Žabky, Rybičky

Den matek je svátek, kterým vyjadřujeme našim maminkám svou lásku a vděčnost za vše, co pro nás dělají. V tomto období mají děti ve školce spoustu práce. Vyrábějí drobné dárečky, přáníčka a také pilně nacvičují vystoupení, kterým společně svátek maminek a babiček oslavíme. Ani letošní rok tomu nebylo jinak. Vystoupení se zdařila a měla velký úspěch, občas ukápla i slzička dojetí, dárečky a přání zahřály u srdce.
U Žabek jsme se k této příležitosti sešli v hojném počtu. Děti se o všechny hosty vzorně a mile postaraly. Roznášely pití, občerstvení, představily jim, na co se mohou těšit, co je čeká. Po krátkém hudebně pohybovém vystoupení s artikulačním cvičením a prvky jógy jsme pokračovali rukodělnou dílničkou. Děti ve spolupráci s maminkou, babičkou, tetou nebo tatínkem ozdobily květináč, zasadily kytičku a nabarvily si dřevěnou dekoraci k zavěšení ve tvaru motýlka či kytičky. Když došlo na loučení, nechtělo se nám z příjemného setkání ani odejít.

Rybičky předvedly vystoupení ke Dni matek svým rodičům, babičkám a sourozencům v pondělí 27.5. v odpoledních hodinách. Vystoupení bylo plné básniček, tanců, písní a cvičení. Děti také zahrály pohádku „O Koblížkovi“. Na závěr programu rozdaly svým maminkám přáníčka a kytičku v květináči, kterou samy zasadily. Do programu se zapojilo 13 dětí, které dokázaly vykouzlit úsměv na 30 tvářích svých blízkých.

Včelky a Rybičky se svými učitelkami nacvičily krásná vystoupení pro maminky i jejich rodiny. Všechno, co se naučily, předvedly také svým kamarádům z celé školky. Ti je za podaný výkon odměnili bouřlivým potleskem a nadšeným jásotem.
                                                                                                                                                          J. Vacková, P. Maršánová, M. Špringerová