Němčina - ukázková hodina pro rodiče

Výuka němčiny hravou formou má ve školce již dlouhou tradici. Hned po roce 1990 začaly první pokusy o hravé osvojování německého jazyka. Později se ředitelka zapojila do tvorby metodiky v rámci česko – rakouských projektů, a tak si vypracovala ucelený postup práce s dětmi, které se takto velmi rychle učí cizí jazyk. I letos má skupinu 14ti dětí, které jejich rodiče přihlásili a každé pondělí se schází a hrají si německy. Po třech měsících zábavných her mají základy komunikace, a tak se rozhodly, že pozvou své rodiny, aby se přišly podívat, jak se jim daří komunikovat  v jazyce našich sousedů. Přišli rodiče i další příbuzní, aby tak podpořili své ratolesti v jejich konání. Jak se jim to líbilo, to se musíte zeptat jich, ale děti byly náramně spokojené.
                                                                                         V. Benešová