Stavitelé - Žabky

Děti používají k tvorbě svých staveb různé druhy stavebního materiálu. Hra na svitele jim umožňuje přirozeně rozvíjet prostorovou představivost, motorické funkce, komunikativní dovednosti ve snaze domlouvat se s kamarády. Poznávají přes vlastní činnost a prožitek základy geometrie. Promýšlí svoje stavby, spolupracují, způsobem pokus–omyl „poměřují“ šířku, výšku, zjišťují stabilitu a různé varianty provedení… Protože v naší třídě máme samé chlapce, nejčastěji stavíme domy, věže, garáže, mosty, silnice.