Živá voda - 1. korálek poznání pro Včelky

Voda je základní podmínkou života na Zemi. Potřebují ji lidé, zvířata i rostliny, je součástí nekonečného přírodního koloběhu. O tom, co to koloběh vody je, jaké vlastnosti má voda, jak můžeme vodu chránit, kdo v ní žije a k čemu všemu ji používáme, o tom si s dětmi ve školce nejen povídáme – hrajeme různé hry s touto tematikou, cvičíme, posloucháme vodu, učíme se písničku o Rybičce maličké, malujeme ji, podnikáme výpravy k čističce odpadních vod ve Slavonicích a provádíme různé pokusy s vodou. Seznámili jsme se se sovou Hedvikou, která nás bude provázet celý rok a za každý její splněný úkol si děti mohou navléknout korálek poznání. Ten první za splnění úkolů o vodě si již navlékly.

H. Svobodová, S. Wagner